جلسه تفسیر قرآن کریم

مراسم عزاداری اربعین حسینی به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور پرشور کارکنان، اساتید و دانشجویان در دوشب متوالی و نوای دلنشین کربلایی ایمان قاسم زاده و سخنرانی حجت الاسلام حسین صافدل نماینده مقام معظم رهبری و تفسیر قرآن کریم استاد علی زاهدی در دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه مراسم عزاداری اربعین حسینی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور پرشور کارکنان، اساتید و دانشجویان بعد از نماز مغرب و عشا  با قرائت  زیارت عاشورا و تفسیر قرآن کریم، سخنرانی و مداحی در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر صافدل در مراسم عزاداری اربعین در جمع کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت : راه ائمه اطهار و مسیر سرخ حسین(ع) روشنگر مسیر زندگی برای تمامی جهانیان است . تاسی جستن از سلوک و سیره ائمه اطهار (ع) در جامعه امروزی حلال مشکلات خواهد بود و اگر راه نشان داده شده توسط پیشوایان دینی را در زندگی هایمان جاری سازیم جامعه نیز اصلاح خواهد شد .

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه افزود : در روایات نقل شده از ائمه اطهار به ثبات قدم در مسیر ولایت تاکید فراوانی شده و در واقع آنچه امروزه اسلام را به ما رسانده همین ثبات قدم و ایستادن در مسیر حق تعالی است و اکنون نیز پیاده روی عظیم اربعین نمادی از تجلی همین ثبات قدم است .

سید حمید حسینی مدیر فرهنگی دانشگاه اظهار کرد: با توجه به ظلم وستمی که در حق اهل بیت(ع) روا داشته شد نیاز بود که این واقعه تاریخی برای نسل های بعد توضیح داده شود تا به فراموشی سپرده نگردد، حضرت زینب با روشنگری و سخنان کوبنده خود در کاخ شام و حرکت خود به سمت کربلا به این مهم دست یافتند. ظالمان و ستمگران سعی بر پوشاندن حادثه عاشورای حسینی داشتند که زینب کبری (سلام الله علیها) اجازه وقوع چنین اتفاقی را ندادند.

مدیر فرهنگی دانشگاه تصریح کرد: حضرت زینب دو حرکت مهم را انجام دادند که اولین آن، حرکت به سمت کوفه و شام و روشنگری هایی که باعث افشا حقایق گردید و دیگر، زیارت کربلا در اربعین امام حسین (ع) بود.اقدامات حضرت زینب (سلام الله علیها) به این معناست که نباید اجازه داد انگیزه های پلیدی که قصد دارند واقعه عاشورا را از یادهاببرند ، موفق بشوند و البته که موفق هم نخواهند گشت.

وی  با اشاره به فضای معنوی خوب و استقبال دانشجویان از مراسمات ملی، مذهبی و فرهنگی بیان داشت: از اینکه در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  دانشجویان هر ساله در تلاش هستند که ضمن فراهم کردن فضایی معنویی، قیام امام حسین (ع) را زنده نگه دارند و اجازه ندهندکه افکار ضد دینی مختلف که در تلاش هستند ایام اربعین را تیره جلوه دهند به مقاصد پلید برسند به خود می بالیم.